Skip to content Skip to footer

Чайний пакетик: коротка історія

Чайний пакетик – це те, про що більшість людей не замислюються, що звично і повсякденно. Чи знаєте ви, як з’явився чайний пакетик? Він з’явився понад 100 років тому. У світі чаю є дві основні історії, які стверджують, що це історія походження чайного пакетика.

Лоуон и Моларен

У 1901 році дві жінки на ім’я Роберта Лоусон та Мері Моларен з Мілуокі подали заявку на патент. Цей патент називався “тримач чайного листя”. Їх головною метою було знайти новий засіб для заварювання чаю, який дозволяв би користувачеві помістити в нього стільки чайного листя, скільки потрібно для однієї чашки чаю.

Цей новий спосіб заварювання чаю мав допомогти позбавитися відходів та полегшити прибирання.

Під час створення пакетика Лоусон і Моларен переслідували ще дві мети. По-перше, пакетик повинен був утримувати чайне листя вкупі, щоб воно не потрапляло до рота, а по-друге, пакетик повинен був бути щільним, але в той же час досить вільним, щоб через нього могла проходити вода для заварювання чаю.

Кінцевим продуктом став пакетик, пошитий із сітчастої тканини, який і задовольняв цим вимогам, дозволяючи заварювати чай за один раз.

Салліван

Друга історія сталася через сім років, у 1908 році. Американський імпортер чаю на ім’я Томас Салліван випадково створив чайний пакетик.

Салліван почав розсилати зразки свого чаю в шовкових мішечках, але не припускав, що його клієнти заварюватимуть у них чай.

Клієнти, які почали заварювати зразки чаю прямо в гарячій воді у такий спосіб, і стали просити, щоби весь чай їм надсилали саме таким чином.

Салліван вирішив виконати прохання своїх клієнтів і, зрештою, перейшов на відправку чаю в марлевій тканині. Він виявив, що шовк надто тонкий для оптимального заварювання.