Skip to content Skip to footer

Походження чаю “Ерл Грей”

Любите ви його чи ні, але Ерл Грей, безперечно, чемпіон серед чайних ароматів. Це один з найпопулярніших сортів чаю у світі.

Купажі Ерл Грей представлені сотнями сортів, і цей чай – джерело натхнення для кулінарних починань у всьому світу. Попит на цей чай настільки великий, що його продають скрізь, від майстрів чайних купажів до місцевих бакалійників – свідчення його багаторічної слави. Але звідки ж узявся Ерл Ґрей?

Традиційно під чаєм Ерл Грей мається на увазі чорний чай, ароматизований олією бергамота. Це масло – ароматизатор, яке виробляють зі шкірки апельсина – бергамота, і надає Earl Grey характерного цитрусового аромату.

Хоча походження цього чаю – предмет суперечок, назва “Ерл Грей” походить від імені Чарльза Грея, прем’єр-міністра Великої Британії в період з 1830 по 1834 рік.

Чарльз Грей – не найцікавіша чи обурлива історична особистість, але за чотири роки його перебування на посаді прем’єр-міністра відбулося багато подій: Закон про відміну рабства, Закон про фабрики та припинення монополії Ост-Індської компанії на торгівлю Великої Британії з Китаєм. Зокрема, саме припинення монополії на торгівлю з Китаєм радикально змінило спосіб імпорту чаю до Великої Британії. Це викликало різке зростання популярності чаю у всій Великій Британії і значно зменшило навантаження на китайських партнерів. У зв’язку з цим вважається, що оригінальний чай “Ерл Грей” був китайським за походженням.

Хоча це лише припущення, одна з можливих версій свідчить, що чай був подарований Чарльзу Грею китайським послом. Оригінальний чай, яким насолоджувався Чарльз Грей, імовірно, не ароматизувався бергамотом. Зрештою, виробництво бергамотового апельсина на той час обмежувалося Італією.

Олію бергамота могли додати пізніше англійці, намагаючись повторити смак чаю, подарованого Чарльзу Грею.

Хоча це найімовірніша версія, існує кілька інших теорій походження чаю “Ерл Грей”. За однією версією, рецепт подарували британському солдатові за порятунок життя китайського фермера, а за іншою – рецепт з’явився випадково, після того, як в одному ящику змішали чай і апельсини.

Незалежно від того, як розвивалися події, Ерл Грей, який ми п’ємо сьогодні, справді названий на честь Чарльза Грея. Безперечно, чолові відіграв певну роль у його створенні. Як великі шанувальники Ерл Грея, ми, звісно, раді, що він це зробив!