Skip to content Skip to footer

АСАМ

Регион Ассам в Индии отличается плодородными почвами и муссонным климатом, что делает его самым продуктивным
чайным регионом в мире. Чай ассам характеризуется глубоким и насыщенным вкусом, он составляет около 50% всего производства чая в Индии.

СтранаИндияРегионАссанShare

Регіон Ассам в Індії відрізняється родючими ґрунтами і мусонним кліматом, що робить його найпродуктивнішим чайним регіоном у світі. Чай асам характеризується глибоким та насиченим смаком, він становить близько 50% всього виробництва чаю в Індії.

Розташований у північно-східній частині Індії на низько лежачих алювіальних заплавних рівнинах долини річки Брахмапутри, штат Ассам — головний чайний регіон, тут переважно виробляється комерційний чай, що обробляється методом для розфасовки у пакетики.

Родючий ґрунт підживлюється паводками під час сезону мусонів (травень — жовтень), чай збирають із квітня по листопад, під час спекотного та вологого сезону. У цей час року температура може досягати 38°С, умови нагадують тераріум або оранжерею. Перший урожай чаю асам збирають у квітні, другий — з травня до червня, його зазвичай використовують для приготування різних сумішей на основі чорного чаю, наприклад чаю до сніданку.

 

Деякі господарства повернулися до класичної обробки, щоб виробляти листовий чай високої якості на експорт за вищу ціну, ніж комерційний. Такий чай захищений географічним найменуванням. Це означає, що якщо чай носить назву «асам», то він виготовлений саме в даному регіоні.

В Асамі час відрізняється від загальноіндійського (це називається «час чайної плантації»), при цьому годинник переводиться на годину вперед порівняно з 15 (індійським стандартним часом), що дозволяє збирачам раніше виходити на роботу.

ВІДКРИТТЯ У ДИКІЙ ПРИРОДІ

Асамська чайна рослина t (Camellia sinensis var.assamica) була знайдена в дикій природі у Верхньому Ассамі в 1823 р. Пізніше її зарахували до вигляду Camellia sinensis, але у неї ширше листя, ніж у різновиду sinensis variety.